Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Gästerna på det bekväma hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel Paranaguá kan besöka Santuario Nossa Senhora do Rocio, som ligger mindre än 5 minuters promenad bort. Detta hotell har också en parkering.
Här bor du 900 meter från Mercado Municipal Brasilio Abud och 850 meter från Museum of Archeology and Ethnology of UFPR. Det bekväma hotellet ligger också i närheten av Mercado Municipal do Cafe. Aquario Marinho de Paranagua kan också hittas 13 minuter till fots från Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel i Paranaguá. Dessutom finns busstationen Terminal Urbano de Paranagua ganska nära det här boendet.
Rummen har luftkonditionering samt TV. De är utrustade med privata badrum.
När du bor på det här hotellet kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Churrascaria Sera o Benedito, som ligger mindre än 150 meter bort, eller Churrascaria 3 Irmaos på 5 minuters gångavstånd.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av det bekväma hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel?
Det bekväma hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel?
Gästerna på hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel måste checka ut till 11:00. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på det bekväma hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel?
Det bekväma hotellet Ilha Viva - Suites Na Ilha Do Mel erbjuder Standard Svit och Dubbelrum att välja mellan. - ❓
Får vi ta med våra husdjur på detta b & b?
Ja, husdjur är tillåtna på detta b & b.